Základná škola vo Vyšnej Rybnici

Okres Sobrance

Okres Sobrance sa rozprestiera na výmere 538 km2. Na severe ho ohraničujú Vihorlatské vrchy s dominantnými vrcholmi Vihorlat ( 1076 m n. m. ) a Sninský kameň ( 1005 m n. m. ). Južná časť okresu sa rozprestiera na Východoslovenskej nížine. Východnú časť tvorí hranica s Ukrajinou o celkovej dĺžke 35,7 km. Okresom prechádza európska komunikácia E50.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juhozápadná, úrodná časť okresu spadajúca do Východoslovenskej nížiny je prekrásnym zlatožltým rovinatým obilným morom zúrodnenej krajiny s očarujúcou ornitologickou rezerváciou sťahovavého vtáctva ( Národná prírodná rezervácia Senné-rybníky ), ktorého výskyt na území svedčí o zdravom a ekologicky nenarušenom regióne tu hraničiacom s okresom Michalovce.
Severnú časť územia obopínajú svojim horstvom Západné Karpaty, pohorie Vihorlatu s vyhliadkovým Sninským kameňom s krásnym výhľadom do hraničiacich okresov Humenné a Snina, na okresné mesto Sobrance, ale aj na perlu Vihorlatu "Morské oko" - prírodné horské jazero s priezračnou vodou, ktoré je domovom raka riečneho. Pod ním ležiace malebné obce Remetské Hámre, Vyšné Remety a naša dedinka Vyšná Rybnica s krásnou vodnou nádržou a pstruhovým hospodárstvom tvoria krásnu panorámu oblasti.
Okres má 24 000 obyvateľov a pozostáva zo 46 obcí a okresného mesta Sobrance.

Zo severnej a východnej časti okres ohraničuje Karpatské pohorie, západná a južná časť je napojená na Východoslovenskú nížinu.

V severnej a východnej časti okresu sú vhodné podmienky na turistiku, agroturistiku v letných mesiacoch a rôzne druhy zimných športov.

Erb mesta Sobrance
Zimné športy - Inovce
Mestské kúpalisko
Zimné športy - Inovce
Panoráma mesta Sobrance
Mapa okresu
úvod  
o okrese  
štruktúra úradu  
o našej škole  
CHKO Vihorlat  
chcete nás kontaktovať ?